Cele

Kształtowanie świadomości

Celem działań podejmowanych przez Fundację jest kształtowanie wśród obecnych i przyszłym Rodziców świadomości ich odpowiedzialności względem dziecka ale także wspieranie w każdy możliwy sposób w tym aby względem swoich dzieci zachowywali się tak jak sami chcieliby być traktowani gdyby jeszcze raz mieli zostać dziećmi.  

Twoi Rodzice

Możliwe, że powielasz względem swoich dzieci te same błędy co Twoi Rodzice względem Ciebie. Może Twoje relacje z dziećmi nie są najlepsze jednak spójrz na relacje Twoje i Twoich rodziców.. jakie były gdy Ty byłeś mały? Czy aby nie powielasz tych samych błędów? Czy do swoich dzieci odzywasz się tak samo jak Twoi Rodzice do Ciebie gdy Ty byłeś mały? 

Czy masz wrażenie, że w okresie dzieciństwa wbijano Ci do głowy, że dzieci i ryby głosu nie mają? że jajo mądrzejsze od kury? Czy w dzieciństwie nie widzisz źródła poczucia niskiej wartości jakie masz względem siebie? Czy Rodzice Cie krytykowali? Czy pozwalali podejmować samodzielne decyzje? Czy zdarzyło się że dostałeś klapsa albo mocne „lanie"?  Czy czułeś miłość i zrozumienie z ich strony, które nie było uwarunkowane Twoim „dobrym" zachowaniem? Czy Rodzice wspierali Cie gdy popełniałeś/popełniałaś błędy czy „dojeżdżali" mówiąc że wstyd popełnić błąd i że co powiedzą sąsiedzi? A teraz chwilę pomyśl czy oby Ty tak samo nie komunikujesz/ zachowujesz się względem swoich dzieci? Czy to widzisz? Jeśli chociaż w 1% jest szansa na to że popełniasz błędy wychowując dzieci zwróć się do nas wsparcie a wspólnie odmienimy na lepszy świat Twój oraz Twoich Dzieci. 

Podejmujemy głównie działalność informacyjną i edukacyjną względem obecnych i przyszłych Rodziców. 
Naszym celem jest szerzenie porozumienia bez przemocy, które powinno być podstawową zasadą przy każdym rodzicielstwie.
Poszerzanie wiedzy na nasz własny temat pozwoli nam z czasem wszystko zrozumieć i naprawić.  
Tylko zrozumienie siebie umożliwi nam zrozumienie naszego dziecka.
Inne działania jakie podejmujemy są nierzadko spontaniczne więc warto nas śledzić…